۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند

خطبه دوم ـ می‌گویید دیوانه است کسی که با این‌ها مذاکره کند، نه برای منافع بلکه برای توهم منافع ملی برویم دیوانه شویم؟ این مردم فهم و شعور دارند، فشارهای معیشتی و اقتصادی مردم را به جان آورده که شما دنبال این حاشیه‌سازی بروید؟

 

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، 8 شهریور ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به فرارسیدن هفته دولت، اظهار کرد: امروز، روز هشتم شهریور، سالروز شهادت جان‌گداز دو شهید بزرگوار، شهید رجائی و شهید باهنر هست، عزیزانی که 38 سال به‌عنوان دو الگوی قطعی در برابر بینش همه دولتمردان تحت عنوان یک سرمشق برای دولتمردی این نظام قرار گرفتند.

ایشان ادامه داد: با ویژگی خاصی که این دو بزرگوار داشتند در اعلام مرحوم شهید رجائی متبلور است، مرحوم شهید رجائی اعلام کرد «من مقلد امام هستم»، با این اعلام خودش دو مطلب را ثابت کرد، اول این‌که ایشان فرد متعبد و متدینی بود، به‌عنوان یک شیعه متعبدِ متدین، مقلد مرجع تقلید و مجتهد جامع‌الشرایط بود.

امام‌جمعه مشهد مقدس به دومین خاصیت اعلامی شهید رجائی اشاره کرد و گفت: خاصیت دومی که مرحوم شهید رجائی در این ادعای خودش اعلام کرد آن‌هم در زمانی که همه می‌خواستند ببینند خط و ربط مدیریت سیاسی، اقتصادی و امنیتی این شخص چگونه است، گفت «من مقلد امام» هستم یعنی تمام مدیریت من در سایه اجرای رهنمودهای ولی من، امام بزرگوار است که مرجع تقلید و رهبر این نظام هستند.

شهید رجائی، تابلوی ولایتمداری برای دولتمردان

ایشان، شهید رجائی را الگوی ولایتمداری برای دولتمردان دانست و خاطرنشان کرد: اگر این شهید رجایی به‌عنوان یک تابلو، 38 سال در برابر دیدها و بینش‌ها نصب‌شده در برابر همه دولت‌مردان ما که باید با این الگو نظام اسلامی و کارگزاری این نظام را انجام دهند، پس این دو خاصیت بر هر دولتمردی لازم است اول، تعبد و تقید به دین و دوم، پیروی از رهنمودهای رهبری و باید پیرو رهنمودهای رهبری باشند.

آیت‌الله علم‌الهدی به اتفاقات اخیر رخ داده در حاشیه برگزاری «همایش دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی» اشاره و تصریح کرد: متأسفانه در هفته دولت امسال با یک مشکل روبرو شدیم، قبل از هفته دولت، هیأت دولت خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و ایشان در بین رهنمودهای خودشان امر فرمودند، «دولت نباید حاشیه‌ساز باشد» ولی متأسفانه در برنامه‌های هیأت دولت در هفته دولت امسال، شاهد نقض این رهنمود، فرمایش و دستور مقام معظم رهبری شدیم و دولت حاشیه‌ساز شد، چه حاشیه‌ای!

حاشیه‌سازی در برنامه رسمی دولتی

ایشان ادامه داد: در روز دوشنبه، مراسمی را سرپا کردند که در این مراسم، زن‌ها آرایش کرده با سرِ برهنه و لباس‌های یونیفرم مخصوص آمدند نشستند، حاشیه‌سازی از این بدتر؟ منظره فوق‌العاده وقیحانه بود، آنانی که در خبرگزاری فارس یا سایر رسانه‌ها دیدند عکس‌ها را، واقعاً برآشفتند؛ اگر بخواهیم از اسناد کشور، عکس جشن کشف حجاب رضاخان را پیدا کنیم و با این منظره کنار هم بگذاریم، شاید از آن جریان چیزی کم نیاورد و شاید بدتر هم باشد، این چه وضع است آخر؟

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: رهبری فرمودند «حجاب حکم شرع و قانون است»، در یک مراسم رسمی حکم شرع زیر پا گذاشته بشود و از قانون تخلف شود؟ یکی از علمای مشهد گریه می‌کرد و می‌گفت شاید این‌ها می‌خواهند کشف حجاب رسمی کنند که این منظره را ایجاد کردند.

ایشان بیان کرد: روابط عمومی بیانیه داد که این زن‌ها را ما نبردیم، گروه‌هایی که دعوت‌شده بودند با خود آوردند، این گروه‌هایی که دعوت شدند، روستایی‌ها بودند، تمام روستایی‌های ایران را بگردید، یک نفر از این زن‌ها را در دهات پیدا می‌کنید؟ این گروه‌های مدعو که آوردند، از آسمان یا از زمین درآوردند؟ مگر از راهرو و گیت‌های مراسم شما این زن‌ها را عبور ندادند؟ چرا جلویشان را نگرفتید و مانع نشدید؟ چه می‌کنید شما؟ بنای جنگ با دین و مقابله با رهنمود رهبری به این افتضاح و وقاحت؟ هم مجلس و تشکیل آن منظره حاشیه‌سازی بود و هم حرف‌هایی که در آن مجلس زده شد.

حاشیه‌سازی رئیس‌جمهوری در یک همایش

خواهش می‌کنم از مقامات مسؤول کشور توجه کنند، نظام جمهوری اسلامی سر جایش است، از نهاد ریاست جمهوری، قوه قضاییه و مجلس، تمام دستگاه‌های مسؤول کشور این قصه را پیگیری کنند، بررسی کنند چه کسی این جنایت را انجام داد، او را به کیفر برسانند و نتیجه‌اش را به مردم اعلام کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی به سخنان رئیس‌جمهور در این همایش نیز اشاره کرد، آن را حاشیه‌سازی توصیف کرد و گفت: مطالب و محتوای مجلس نیز در حقیقت حاشیه‌ساز بود، گفتند «برخی در گوششان پنبه است، مدام می‌گویند از مذاکره با قدرت‌های بزرگ چه سودی برده‌ایم؟» این‌ها در گوششان پنبه نیست، این‌ها در مغزشان عقل است که می‌گویند چه سودی برده‌ایم؛ مگر خود شما نگفتید که «دیوانه است کشوری که با آمریکا مذاکره کند»، خود شما گفتید، یعنی اگر منافع ملی ما اقتضا کرد، دیوانه شویم؟! 15 دقیقه با اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا مذاکره تلفنی داشتید، نتیجه‌اش چه شد؟ چند ماه خوش‌وبش با دولتمردان آمریکا، خیابان‌گردی با آنان و عکس‌های نوه‌ها را به هم نشان دادن، نتیجه‌اش چه شد؟ جز این برجام لعنتی؟

برای توهم منافع ملی مذاکره کنیم؟!

ایشان نتیجه برجام را بی‌احترامی و تحریم بیشتر بیان کرد و افزود: برای برجام هر دستاوردی که توهم می‌کنید، آیا به هزینه‌ای دادیم می‌ارزید؟ رشد فناوری هسته‌ای را متوقف کردیم، در آب‌سنگین اراک بتن ریختید، آیا به هزینه‌ای که دادیم، می‌ارزید؟ این خوش‌وبش کردن‌ها و مذاکرات چه شد؟ نتیجه‌اش جز این جسارت، تخلف، بی‌احترامی و تحریم را چند برابر کردن، چه داشت؟

به‌جای حاشیه‌سازی، مشکلات مردم را حل کنید

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از اول که مقام معظم رهبری با مذاکره موافقت کردند برای رفع تحریم‌ها بود، نه این‌که تحریم‌ها چند برابر بشود، شما چه دستاوردی در رفع تحریم‌ها داشتید که دوباره این کار را بکنیم و بگویید برای منافع؟ کدام منافع؟ برای ترحم منافعی که خودتان می‌گویید دیوانه است کسی که با این‌ها مذاکره کند، نه برای منافع بلکه برای توهم منافع ملی برویم دیوانه شویم؟ این حرف است می‌زنید؟ این هم محتوای جلسه، حاشیه‌سازی از این بدتر؟

ایشان بیان کرد: این انتقاد و دولت ستیزی نیست، بیان یک واقعیت هست که این مردم هوش دارند، گوش، فهم و شعور دارند، فشارهای معیشتی و اقتصادی مردم را به جان آورده که شما دنبال این حاشیه‌سازی بروید؟ مشکل مردم این بود که چند زن سر برهنه یکجا بنشینند؟ این زیرساخت توسعه روستایی بود؟ زیرساخت توسعه روستایی را می‌خواهید با این فرهنگ ادامه دهید در مقابل توسعه زیرساخت اقتصادی روستایی؟ این راهبرد شماست؟

خدایا، عزیزان مسؤول ما را در اجرای منویات مقام ولایت هم توفیق بده و هم هدایت بفرما.

 

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی