۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند

فریب برجام را دوباره در اینستکس نخورید

جمعه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۸، ۰۳:۰۷ ب.ظ

خطبه دوم ـ در مسئله برجام مقام معظم رهبری رهنمود، دستور و شرط گذاشتند اما عمل نکردند، آنجا گوش ندادید و ضرر کردید، اینجا [اینستکس] به فرمایش رهبر انقلاب گوش دهید، این‌طور نشود که دوباره فریب بخوریم.

 

 

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته 25 مردادماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، ضمن تبریک ولادت امام دهم شیعیان، اظهار کرد: امشب شب میلاد مسعود امام هادی (علیه‌السلام) است، این عید سعید را به محضر مقدس شما برادران و خواهران تبریک عرضه می‌دارم.

ایشان به سالروز ورود آزادگان جنگ تحمیلی به میهن اشاره کرد و افزود: فردا روز ورود آزادگان به سرزمین میهن و حضور ارزشمند این تابلوی شفاف ایثارگری و مقاومت در عرصه انقلاب مقدس اسلامی است، امیدوارم برکات این عزیزان در این موقعیت خاص گام دوم انقلاب به‌عنوان یک ثمره گام اول انقلاب در توسعه انقلاب مقدس اسلامی ما مؤثر باشد.

ایشان اضافه کرد: این هفته، هفته جهانی مسجد است و از حضور پر فیض علمای اعلام، ائمه جماعت و کارگزاران مرکز امور مساجد در نمازجمعه تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند متعال همه این عزیزان را در مجاهداتی که در راه توسعه ارزش‌های انقلاب و نظام در عرصه این سنگرهای آسمانی دارند، مأجور بفرماید.

توطئه حکومت عباسی برای از بین بردن امامت

امام جمعه مشهد مقدس به توطئه حکومت عباسی برای از بین بردن جریان ولایت و امامت اشاره و تصریح کرد: مسئله عظمت ولادت امام هادی (علیه‌السلام) به‌عنوان نور دیده امام هشتم که در حقیقت عید امروز و فردای ما تعلق خاصی به حضور مقدس امام رضا (علیه‌السلام) دارد، یک عامل کشف توطئه و شکست توطئه حکومت عباسی بود؛ با ولادت امام هادی (علیه‌السلام)، توطئه شیطانی مأمون شکست خورد و شکست این توطئه نیز اعلام شد، مأمون بعدازاین‌که امام هشتم (علیه‌السلام) را به شهادت رساند و به بغداد رفت، گرایش یک پارچه بدون اختلاف شیعه را به آقازاده 8 ساله امام رضا (علیه‌السلام) دید، شدیداً ناراحت شد، درصدد برآمد به‌گونه‌ای این امام به‌ظاهر کودک را در طول قدرت خلافت قرار دهد.

ایشان ادامه داد: دستور داد امام جواد را از مدینه به بغداد آوردند، با شگرد شیطانی مخصوص امام را مورد تجلیل قرار داد و برای هضم امامت در قدرت خلافت عباسی، دختر 9 ساله‌اش، ام الفضل را به نکاح امام جواد (علیه‌السلام) درآورد، امام جواد (علیه‌السلام) بشوند داماد خلیفه، امامت در خلافت هضم بشود و دیگر هیچ جریانی به نام امامت در عرصه کشور از یک فعالیت و تلاش سیاسی در مردم برخوردار نباشد اما امام جواد (علیه‌السلام)، حجت بالغه الهی است، حجت خدا امام 8 ساله و 60 ساله ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه افزود: امام از قدرت وابستگی به خلافت به‌عنوان جریان آزاد برای توسعه امامت و ولایت اهل‌بیت (علیه‌السلام) و خودشان استفاده کردند اما این‌طور نبود که امامت در خلافت هضم بشود، عقیم بودن ام الفضل که بچه‌دار نشد، وسیله‌ای شد که امام تجدید فراش کردند و خانواده اصلی‌شان را در جای دیگر تشکیل دادند، با ازدواج با حضرت سمانه خاتون، بیت امامت از کانون خلافت عباسی به منزل سمانه خاتون منتقل شد و خانواده اصلی امام به‌عنوان مرکز اصلی بیت امامت مشغول فعالیت شد.

ایشان بیان کرد: کی دستگاه خلافت فهمید با شگرد امام جواد (علیه‌السلام)، این توطئه شیطان عباسی شکست‌خورده، مثل فردا صبحی که خورشید جمال امام هادی (علیه‌السلام) در منزل سمانه خاتون درخشیدن گرفت و دنیای اسلام را روشن کرد، آن‌وقت فهمیدند این توطئه شکست‌خورده است و مسئله امامت و ولایت قابل‌هضم در خلافت نیست.

سیره و روش اهل‌بیت (علیه‌السلام)، زنده کننده جریان زندگی و دینی جامعه

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که سیره و روش ائمه برای جریان امروز زندگی ما هست، خاطرنشان کرد: امام ما، امام امروز ما هست، امام نهم ما امام جواد (علیه‌السلام) و امام دهم ما امام هادی (علیه‌السلام)، یعنی امام هادی (علیه‌السلام) و امام جواد (علیه‌السلام) برای امروز ما امامت دارند، 12 قرن پیش زندگی می‌کردند ولی امام امروز ما هستند به این خاطر که سیره، روش، احادیث و تعالیمشان، زنده کننده جریان زندگی دینی، اسلامی و ولایی ما مردم هست.

ایشان با بیان این‌که ائمه برای مقابله با توطئه دشمن، به سراغ خودشان نمی‌رفتند، اظهار کرد: روش ائمه (علیهم‌السلام) در برابر دشمن چه بود؟ وقتی دشمن توطئه‌ای می‌کرد، ائمه مشکل توطئه دشمن را به‌وسیله خود دشمن نمی‌خواستند حل کنند، می‌آمدند یک برنامه مستقلی را در درون جریان امامت و ولایت اجرا می‌کردند، با برنامه مستقل آنان، دشمن در توطئه‌اش شکست می‌خورد، این روش ائمه (علیهم‌السلام) بود.

دو اندیشه در مقابله با تحریم‌های اقتصادی دشمن

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که سیره ائمه باید در زندگی سیاسی و اقتصادی ما بروز داشته باشد، گفت: این روش را امروز باید در زندگی سیاسی و اقتصادی‌مان رعایت کنیم، دشمن با تحریم اقتصادی، با این‌که سفره مردم ما را هدف قرار داده، بدترین توطئه‌ها را در جهت سقوط انقلاب و نظام ما در پیش‌گرفته است، امروز در مسئله اقتصاد و برخورد با تحریم اقتصادی از طرف دشمن، دو نظریه هست، نظریه اول، نظریه و اندیشه مقام معظم رهبری است که بنشینید، ملت بزرگ 80 میلیونی، با این معادن، منابع، علم و فناوری، اقتصاد مقاومتی خودکفایانه برنامه‌ریزی کنید و این برنامه‌ریزی اقتصادی باید مردم و جامعه ما را در عرصه معیشت و اقتصاد در شرایطی قرار بدهد که در برابر تحریم و توطئه دشمن آسیب‌پذیر نباشد.

برجام 4 سال کشور را معطل کرد

ایشان تصریح کرد: از 4، 5 سال گذشته مقام معظم رهبری تیتر این برنامه را دادند، اقتصاد مقاومتی، راهکارها و مؤلفه‌ها را گفتند، کیفیت اجرا را تبیین کردند، این نظریه مقام معظم رهبری است و مقابل این نظریه، نظریه دوم است که برای حل مشکل تحریم و فشار اقتصادی به سراغ دشمن برویم و از طریق خود دشمن مشکل را حل کنیم، 4 سال آن را تجربه کردیم، در قصه برجام علاف شدیم، تحریم‌ها چند برابر شد، مشکلات افزون‌تر شد و مسئله از این طریق حل نشد و معقول هم نیست از این طریق حل شود چون دشمنی که برای به‌زانو درآوردن و نابودسازی ما توطئه و برنامه دارد، نمی‌شود از طریق او این توطئه و برنامه را حل کرد، همین‌که به سراغ او بروی بدتر می‌کند چون می‌بینید توطئه‌اش دارد اثر می‌گذارد، رفتیم و نتیجه‌اش را دیدیم، بهتر که نشد، بدتر هم شد.

امام جمعه مشهد یادآور شد: روش ائمه ما چی بود؟ روش ائمه ما این بود که در توطئه دشمن به سراغ او نمی‌رفت، امام جواد (علیه‌السلام) از مأمون برید، رابطه‌اش را به هم زد و مرکز خانوادگی خودشان را که در کاخ خلافت به‌وسیله دختر خلیفه تشکیل‌شده بود، ویران کردند، بایکوت کردند، منزوی کردند دختر خلیفه را و در جای دیگر کانون خانواده و خاندان ولایت را تنظیم کردند، روش ائمه این بوده که برنامه‌ای مستقل ترتیب می‌دادند که دشمن در توطئه‌اش شکست بخورد.

اینستکس، کلاه‌برداری جدید اروپا

ایشان، اینستکس را کلاه‌برداری جدید اروپا توصیف کرد و گفت: برجام را 4 سال تجربه کردیم، الآن نوبت اینستکس شده، برنامه دیگری که اروپا پیشنهاد کرده، برنامه‌ای که رئیس‌جمهور فرانسه 100 دقیقه با رئیس‌جمهور ما حرف می‌زند، چانه می‌زند و بحث می‌کند، معلوم است برنامه کلاه‌برداری است، برنامه حل مشکلات ما نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: در مسئله کاهش تعهدات برجامی ما نسبت به وضعیتی که شورای عالی امنیت ملی تصویب کرد با پیمان‌شکنی اروپا و آمریکا کاهش می‌دهیم و سه گام تعریف کردند، گام اول انجام شد و آبروی آنان در دنیا رفته، آنان با این پیمان‌شکنی خودشان را در دنیا بی‌حیثیت کرده‌اند، اگر ما این برنامه را ادامه دهیم، هم خسارت 4 سال برجام را جبران می‌کنیم و هم دشمن بی‌آبرو شده و هم جریان انتخابات آمریکا که جریان ایدئال استکبار در دو سال آینده است، شکست می‌خورد.

به شروط رهبری در برجام عمل نشد، ضرر کردیم

ایشان افزود: مزدور بی جیره‌مواجب ترامپ، رئیس‌جمهور فرانسه 100 دقیقه با رئیس‌جمهور ما حرف می‌زند و اینستکس را با طرح جدیدی مطرح می‌کنند، در مسئله برجام مقام معظم رهبری یک رهنمود دادند، یک دستور و شرط گذاشتند اما عمل نکردند، فرمودند تا این‌ها تعهداتشان را شروع نکردند، شما تعهدات خودتان را در کاهش دادن فناوری هسته‌ای شروع نکنید، به هر مقدار آنان عمل کردند، شما در تعهدات برجامی عمل کنید، متأسفانه این کار نشد، کی هم مقصر است ما کار نداریم، نمی‌خواهیم اینجا مقصر تعیین کنیم، می‌خواهیم تجربه را بگوییم، از همان اول سانتریفیوژها را کندند و به‌صورت حلب پاره ریختند یک‌طرف، بتن ریختند مسئله آب‌سنگین اراک را به‌کلی از بین بردند درحالی‌که آنان یک قدم در تعهداتشان برنداشتند و زیر تعهدات خود زدند، الآن نوبت اینستکس شده.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، اینستکس را بدتر از برجام دانست و بیان کرد: الآن گفتند حرکتی که شما در دو مرحله انجام دادید، برگردانید، دیگر غنی‌سازی انجام ندهید، سانتریفیوژها را جمع کنید دنبال آب‌سنگین اراک نروید تا ما طرح اینستکس را اجرا کنیم، 15 میلیارد در حسابی قرار بدهیم و شما نیازهای خود را از آن خریداری کنید که در آن‌هم خیلی مسئله است، از برجام بدتر است اگر زوایای آن را ببینیم.

مثل برجام، فریب غرب را نخوریم

ایشان ضمن هشدار به مسؤولان کشور نسبت به زیان‌بار بودن اینستکس برای کشور، تصریح کرد: عزیزان این‌طور نشود که دوباره فریب بخوریم، فناوری هسته‌ای متوقف کنیم، به عقب برگردیم و آنان هی امروز و فردا کنند، مگر همین اینستکس نبود 6 ماه، 7 ماه معطل کرد، عمل نکردند که شورای امنیت آمد دست به کاهش تعهدات برجامی زد و سه گام را تعیین کرد، دوباره هم همان می‌شود، در مقام عمل، درست اجرا نخواهند کرد، ما نیز از این‌طرف فناوری‌مان را متوقف کنیم، آنان نتیجه سیاسی خود را در دنیا بگیرند، برداشت کنند و بعد هم با تحریم و توطئه شدیدتر با ما برخورد کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: گوش به حرف رهبری بدهید، آنجا گوش ندادید و ضرر کردید، اینجا گوش دهید به فرمایش و دستور مقام معظم رهبری، ما روش ائمه معصومین (علیهم‌السلام) را ببینیم، ما آقا داریم، صاحب و موالی داریم، رهبران معصوم داریم، هیچ‌چیز در زندگانی ما نیست مگر نسخه عملیاتی‌اش را این 11 نفر برای ما پیچیده‌اند، هم در سیه و هم در تعالیمشان، از آنان روش اخذ کنیم و عمل کنیم.

اقتصاد را در مقابل تحریم‌ها مقاوم کنید

برویم دنبال این‌که برنامه‌ای داشته باشیم اقتصاد خودمان را آن‌چنان قوی کنیم که تحریم روی ما اثرگذار نباشد و می‌شود این کار را کرد، مقام معظم رهبری راهکار و مؤلفه‌اش را گفتند، نسخه کاملش را داده‌اند، چرا دنبال این برویم که هرچند وقت یک بار به سراغ دشمن برویم و بخواهیم مشکلاتمان را از طریق آنان حل کنیم.

خدایا به عزت اولیائت، به عزیزان دلسوز مدیر نظام و جامعه ما بینش نورانی عنایت کن که برنامه‌های کارگزارانه نظام را موبه‌مو به دنبال رهنمودهای حکیمانه مقتدای این نظام، مقام معظم رهبری انجام دهند.

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی