۱۴۰۳ جمعه ۰۱ تیر

خطبه دوم ـ همان‌طور که سرنوشت کعبه به ما مربوط است و نمی‌توانیم هر خطر و حادثه‌ای متوجه کعبه شد، بگوییم این مسئله ما نیست و مسئله کشور دیگر است، مسجدالاقصی قبله و معبد ما هست، این نقطه مقدس وابسته به دین، مرام و عبادت ما هست و نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم.

 

 

 

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، 10 خرداد ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به شهادت امام جمعه شهر کازرون، اظهار کرد: ضمن اظهار تأسف و تأثر شدید از شهادت مظلومانه یک روحانی متعهد انقلابی، امام جمعه محترم شهر کازرون، جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای خرسند که به‌صورت مظلومانه‌ای به شهادت رسیدند، از فعالیت‌ها و اقدامات ارزشمند شما برادران و خواهران از این‌که قدم رنجه فرمودید در راهپیمایی امروز روز قدس شرکت کردید متشکرم و امیدوارم خداوند متعال این قدم‌ها را بر صراط نلرزاند.

ایشان، حضور در راهپیمایی را در تکمیل دلدادگی‌های شب‌های قدر دانست و ادامه داد: این حرکت در دفاع از حقوق پروردگار و دفاع از بزرگ‌ترین خانه خدا، واقعیتی بود که از شما مردم روزه‌دار امروز صورت گرفت؛ در مسئله قدس، از تحلیل‌های فرزانه اندیشمند، جناب آقای دکتر جلیلی استفاده کردیم اما سه نکته را عرض می‌کنم که قابل تأمل است.

امام جمعه مشهد مقدس به بیان اولین نکته پرداخت و گفت: نکته اول که «جریان فلسطین به ما چه؟» یک عده عناصر ضعیف الایمان و یا عده‌ای افراد ناآگاه گوشه و کنار خیلی زمزمه می‌کنند که با گرفتاری‌های شدیدی که در داخل کشور داریم، مسائل یک کشور و مملکت دیگر را مطرح کنیم و آن‌ها را به‌عنوان مسئله و حادثه خودمان مورد توجه قرار دهیم و قدرت‌های استکباری و شیطانی دنیا را علیه خودمان تحریک کنیم.

تهاجم و مظالم بر مردم فلسطین به خاطر مسئله قدس است

ایشان با تأکید بر این‌که مسئله قدس، مسئله کشور و مردم دیگری نیست، افزود: مسئله قدس مسئله ما هست، جریان اسرائیل و این مظالم نابکارانه‌ای که بر مردم فلسطین وارد می‌کند و تهاجمی که اسرائیل و جریان استکبار جهانی بر سرزمین و مردم فلسطین دارند، به خاطر قدس و مسجدالاقصی است.

آیت‌الله علم‌الهدی به هدف نهایی رژیم جعلی صهیونیستی اشاره و بیان کرد: بن گوریون اولین نخست‌وزیر این رژیم بود، او گفت اسرائیل بدون قدس و قدس بدون هیکل، معبد سلیمان که همین‌جای مسجدالاقصی هست، بی‌معناست، هدف ما تشکیل یک حکومت در یک نقطه از منطقه نیست، هدف ما قدس است و هیکل معبد سلیمان، یعنی مسجدالاقصی باید از بین برود و به‌جایش معبد سلیمان بیاید، می‌گوید این نهایت هدف ماست.

سرنوشت قدس به‌اندازه سرنوشت کعبه اهمیت دارد

ایشان اضافه کرد: همان‌طور که سرنوشت کعبه به ما مربوط است و نمی‌توانیم هر خطر و حادثه‌ای متوجه کعبه شد، بگوییم این مسئله ما نیست و مسئله کشور دیگر است؛ مسجدالاقصی قبله و معبد ما هست، مسجد صخره به‌عنوان جایگاهی که پیغمبر اکرم از این نقطه به معراج رفته‌اند، این نقطه مقدس وابسته به دین، مرام و عبادت ما هست، ما در مقابل این مسئله نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی یادآور شد: اگر خدایی نکرده روزی بنا شد ملت فلسطین بخواهند با اسرائیل یا آمریکا به نقطه تفاهمی برسند و ]از مسئله قدس[ دست‌بردارند، ما دست‌بردار نیستیم به خاطر این‌که ما دنبال آزادی قدس هستیم، قدس جگرپاره اسلام است و قدس باید به مسلمانان برگردد به‌عنوان نقطه معبد مسلمانان.

چرا از مردم فلسطین حمایت می‌کنیم؟

ایشان با بیان این‌که از مردم فلسطین دفاع و حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: ما از مردم فلسطین دفاع و حمایت می‌کنیم یکی به خاطر این‌که خدا در قرآن سرزمین فلسطین را وابسته به قدس معرفی می‌کند، «سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ»، به سرزمین مسجدالاقصی که سرزمین فلسطین است ما برکت دادیم، خود این سرزمین از نظر قرآن مقدس است و دوم به این خاطر که مردم فلسطین صف مقدم جبهه هستند، جلوی جبهه هستند که با مهاجمین به قدس و عناصر براندازنده قدس می‌جنگند، مبارزه می‌کنند و ضربه می‌بینند و لذا امام بزرگوار روز جمعه آخر ماه رمضان را نگفتند روز فلسطین با این‌که در خط حمایت از مردم فلسطین هستیم، فرمودند روز قدس برای این‌که قدس برای ما مهم است.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: نکته دوم، «40 سال است روز قدس تظاهرات می‌کنید، مرگ بر اسرائیل و آمریکا می‌گویید، چی شد؟» مگر با لفظ و شعار می‌شود به جنگ دشمن رفت و هر روز آخر ماه رمضان شعار دهیم، آنان نیز فلسطینیان را بکشند و خانه‌هایشان را خراب کنند، بر سر مردم آتش بریزند، این‌همه فساد و جنایت انجام بدهند و ما در مقابل شعار می‌دهیم، عزیزان، همین شعارها و مراسم روز قدس به همین شکل در دنیا اسلام است که اسرائیل را به این ذلت رسانده است.

روز قدس، عامل تضعیف رژیم صهیونیستی

ایشان ادامه داد: آن روزی که امام فرمان داد جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس بنامیم، روزی بود که تمام جنوب لبنان در تصرف اسرائیل بود، تا جنوب بیروت اسرائیل آمده بود و بخشی از پایتخت لبنان را هم گرفته بود، در آن روز امام روز قدس را اعلام کردند؛ در این مدت روز قدس ادامه داشت، آن اسرائیل را نه‌تنها از منطقه بیرون کردند، بلکه امروز حزب‌الله لبنان برای اسرائیل یک کابوس مرگ است و به‌اندازه یک عامل مرگ از حزب‌الله می‌ترسد، امروز جریان آن روزی که ما گفتیم، حداکثر دوتا بچه فلسطینی دوتا سنگ به‌طرف ماشین‌های نظامی صهیونیست‌ها می‌زنند، امروز در کمتر از 24 ساعت، چند صد موشک فلسطین اسرائیل را بدبخت و مستأصل کرد و اعلام آتش بست داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: آن روز اسرائیل به‌عنوان یک کشور پیشرفت فناور دارای موقعیت علمی بالا و نیرومند مطرح بود، امروز به‌عنوان منفورترین دولت‌ها و کشورها در دنیا مطرح است، امروز کجای دنیاست که پرچم اسرائیل را آتش نزنند و لگدکوب نکنند؟ روز قدس ما در این مدت این سرنوشت را برای اسرائیل به بار آورده.

طرح معامله قرن برای حذف همیشگی مسئله قدس

ایشان به اهمیت روز قدس امسال اشاره کرد و گفت: نکته سوم این‌که رهبری اعلام فرمودند روز قدس امسال مهم‌تر از روزهای قدس در همه‌سال‌هاست چون جریان ناپاک استکبار جهانی به نتیجه‌ای رسیده است که با یک فریب و نیرنگ مسئله جنگ با اسرائیل و مقابله با صهیونیست را در منطقه حل کند و سر این توطئه با تمام عناصر خودفروخته و ناپاک مزدور منطقه، آل سعود و خنزیرهای اطراف خلیج، به این نتیجه و توافق رسیده‌اند که منطقه‌ای را به‌عنوان فلسطین مشخص کنند، غزه و بخشی از کرانه باختری به‌ضمیمه بخشی از صحرای سینا بشود سرزمین فلسطین به شرطی که ارتش و نیروی دفاعی نداشته باشد، فقط پلیس مسلح باشد که هر روز جوانان این منطقه و نیروهای فلسطینی درصدد انتقام از اسرائیل برآمدند، فقط آن جریان پلیسی آنان را سرکوب کند.

از آن‌طرف قدس یهودی‌سازی شود، همه شهرک‌ها ضمیمه هم شوند و از هر طرف به اسرائیل اضافه شود و بدون هیچ معارضی به‌عنوان کشور اسرائیل زندگی کنند و اسمش را هم گذاشتند «معامله قرن»، البته به‌طور دقیق طرحشان را اعلام نکردند اما نتیجه‌اش همین است.

برای صیانت از قدس شریف باید با همه امکانات بایستیم و مقابله کنیم

قدسی که همه مشکل و مسئله ما هست، اینجا را به دست یهودیان بدهند و اینجا را یهودیان به دست بگیرند، هیکل و معبد سلیمان درست کنند و مسجد بودنش را از او بگیرند لذا رهبری فرمودند روز قدس امسال باید بهتر از سال‌های دیگر برگزار شود، در مقابله با اسرائیل و صهیونیست و در مقام حفظ و صیانت از قدس شریف با همه امکانات اجتماعی، سیاسی، نظامی و اقتصادی‌مان باید بایستیم، مقابله و مبارزه کنیم، این جهاد قطعی فی سبیل الله است.

 

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی