۱۴۰۲ دوشنبه ۰۷ اسفند

خطبه دوم ـ معظم رهبری فرمودند در این جنگ آمریکا صد درصد شکست خورده است به خاطر این‌که این جنگ، جنگ نظامی و اقتصادی نیست ضمن این‌که با ما جنگ اقتصادی هم می‌کند، این جنگ، جنگ اراده‌هاست و ما در اراده قوی‌تر از آمریکا هستیم.

 

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در خطبه اول نمازجمعه این هفته، 27 اردیبهشت‌ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به سالروز رحلت ام‌المؤمنین، حضرت خدیجه (سلام‌الله علیها)، اظهار کرد: امروز مقارن است با سالروز رحلت خدیجه کبری (سلام‌الله علیها)، بانوی عزیز وعظیمی که در عرصه فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها و در شعاع مقاومتش، وجود مقدس پیغمبر اکرم توانستند پرچم این شریعت را برپا بدارند و اسلام را توسعه بدهند، شخصیت این بانوی با عظمت از لحظه اول بعثت پیغمبر اکرم به‌عنوان یک دائمه و عامل قطعی در آرامش بخشی رسول‌الله و در نیرو بخشی پیغمبر اکرم در توسعه و ترویج دین مؤثر بود.

حضرت خدیجه (سلام‌الله علیها)، عامل توسعه و ترویج دین

ایشان ادامه داد: با همه لطماتی که بر پیغمبر اکرم در مقام تبلیغ رسالت خودش از کفار و مشرکین وارد می‌شد و این خسارات و ضربات، عرصه خانواده حضرت را تحت تأثیر قرار می‌داد، حضرت خدیجه به‌عنوان یک خانم مرد آفرین در مقابل همه ناملایمات ایستاده بود، برحسب آنچه در خطبه قبل در آیه قرآن عرض کردم، « فَصَبَرُواْ عَلَى مَا کُذِّبُواْ وَأُوذُواْ حَتَّى أَتَاهُمْ نَصْرُنَا»، مقاومت انبیاء در مقابل تکذیب و ایذا عامل پیدایش نصر خدا بود، مقاومت انبیا در مقابل تکذیب و ایذا عامل پیدایش نصر خدا بود، درباره پیغمبر، مقاومت حضرت خدیجه در این جهت اثر داشت.

امام جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که وجود شخصیت‌های برجسته برای الگو گرفتن از آنان است، گفت: وجود این شخصیت‌های برجسته و الگوهای با عظمت در تاریخ اسلام، تنها بیان محسنات آنان نیست، برای این‌که تعریف کنیم و بگوییم چه کسانی بودند و موقعیت آنان را تثبیت کنیم، نیست، بلکه برای سرمشق قرار دادن آنان است که در زندگی دنباله آنان راه بیفتیم.

دو اقدام آمریکا برای شکست مقاومت مردم ایران

ایشان تصریح کرد: در شرایطی که امروز به سر می‌بریم، آمریکای ملعون بعد از 40 سال شکست در مقابله با ما وارد فاز جدیدی شده است و به تعبیر مقام معظم رهبری، آرایش جنگی گرفته، البته جنگ نظامی چیزی نیست که راه بیفتد چون ما که اهل جنگ نظامی نیستیم، آمریکا نیز جنگ نظامی را در همه تحلیل‌ها به منفعت خود نمی‌بینید و بیشتر موجب ضرر و خسارت خود احساس می‌کند ولی آنچه امروز آمریکا به‌عنوان آرایش جنگی جدید دست به آن زده، با دو عامل می‌خواهد یک کار انجام دهد؛ اول، ایجاد فشارهای اقتصادی در تحریم نفت ایران، در منع کردن از معاملات نفتی، تحریم بانکی، منع کردن انتقال ارز و پول از دنیا و روابط تجاری ما با دنیا و در این فشار بی‌رحمانه اقتصادی، ما را آن‌قدر تحت‌فشار قرار بدهد که تسلیم آمریکا شویم.

آیت‌الله علم‌الهدی، عامل دوم فشار بر مردم ایران را ایجاد رعب و ترس بیان کرد و گفت: این عربده‌هایی که امروز رئیس‌جمهور آمریکا می‌کشد، 40 سال است این عربده‌ها را از روسای پیشین جمهور آمریکا تجربه کردیم منتها این مقداری وقیح‌تر است و عربده‌هایش خشن‌تر است! تاکنون مردم ما در این نظام و انقلاب در برابر عربده‌های آمریکا عقب‌نشینی نکردند.

عربده‌کشی آمریکا نشان از ضعف آنان است

ایشان افزود: مقام معظم رهبری فرمودند این‌که امروز عربده‌های آمریکا در فضای مجازی این‌قدر زیاد شده و ایجاد رعب، هراس و ترس می‌کند، دلیل بر ضعف آمریکا است؛ وقتی یک نفر با یک فرد دیگر دعوا می‌کند، کی فحش می‌دهد؟ کی شروع می‌کند داد زدن و تشر زدن؟ وقتی نمی‌تواند او را بزند، وقتی نمی‌تواند بزند، داد می‌زند و عربده می‌کشد، هرچه صدایش را بیشتر به عربده بلند کند، نشان می‌دهد ضعیف‌تر و ناتوان‌تر است، این عربده‌کشی آمریکا دلالت بر ضعف ناتوانی او در تقابل با ما می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که نباید اراده‌مان در مقابل آمریکا سست شود، خاطرنشان کرد: مهم این است که ما نترسیم، نه از فشار اقتصادی و نه از عربده‌کشی‌هایش در فضای مجازی هراس نداشته باشیم، او فقط می‌خواهد کاری کند ما وحشت کنیم، اراده‌مان سست شود و در مقابل او تسلیم شویم، تسلیم شدن در مقابل او یعنی تسلیم شویم در برابر نابودی خودمان، هیچ‌چیز برای یک ملت بدتر از استسباع نیست، استسباع به میخکوب شدن در برابر دشمن گفته می‌شود، رفتار آمریکا با ما این‌طور است، عربده می‌کشد ما مستسبع شویم، بترسیم، جای خود بایستیم، از همه امکاناتمان دست برداریم و همه‌چیز را بگذاریم کنار و او ما را طعمه خود قرار دهد.

ایشان اظهار کرد: هی می‌گویند مذاکره با آمریکا، خب درباره چی؟ آمریکا می‌گوید دیگر موشک نسازید و موشک‌هایی که ساختید جمع کنید چون موشک‌هایی که ما ساختیم تا برد 2000 کیلومتر حداقلش هست و بیشتر هم می‌رود، هرچه آمریکا در این منطقه امکانات دارد، از پایگاه نظامی، ناوگان جنگی، سرباز و نیرو، همه آنان در تیررس موشک‌های ما هست و گل سرسبد دردانه‌اش، اسرائیل هم در تیررس موشک‌های ما هست، می‌گوید این را کنار بگذارید، این را بگذاریم کنار که چه شود؟ می‌گوید کنار بگذارید اگر خواستم شما را نابود کنم، شما نتوانید با من بجنگید.

نتیجه مذاکره با آمریکا، تسلط مزدوران بر مال و ناموس مردم

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: با این صراحت و وقاحت می‌گوید بیایید با من مذاکره کنید، این‌ها را بگذارید کنار ما بانک‌ها را باز کنیم، راه نفت را باز کنیم، این‌ها را بگذاریم کنار، بانک و نفت را می‌خواهیم چکار کنیم؟ می‌گوید کنار بگذارید تا با یک حرکت شما را نابود کنم، اسلام، انقلاب و نظامتان را براندازی کنم و یک مزدور قداره کشی مثل شاه را بر جان و مال و ناموستان مسلط کنم، این می‌شود آخر مذاکره کردن.

ایشان، وظیفه مردم را مقاومت و نترسیدن از عربده‌کشی‌های آمریکا دانست و ادامه داد: آنی که ما وظیفه‌داریم، نترسیم، هراس نکنیم، بی‌منطق نیست این‌که می‌گوییم نترسید، 40 سال تجربه‌داریم، امام بزرگوار ما گفت «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، 40 سال این را به چشممان دیدیم، آن خدایی که ما را 40 سال در مقابل دشمن حفظ کرد، این خدا پیر نشده، ناتوان نشده، در ابوحمزه ثمالی می‌خوانید «خدایا تو آن جواد و بخشنده‌ای هستی که نه عفوت تنگ‌شده و نه فضلت کم شده»، این خدا پیر و ناتوان نشده، امکانات و سرمایه این خدا از دست نرفته، همه‌چیز باقدرت سرجایش است، الآن هم ما همان خدا را داریم، چرا بترسیم و هراس کنیم؟

در جنگ اراده‌ها، اراده‌ای قوی‌تر از آمریکا داریم

عضو مجلس خبرگان رهبری به بیانات رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود در جمع کارگزاران نظام اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند در این جنگ آمریکا صد درصد شکست خورده است به خاطر این‌که این جنگ، جنگ نظامی نیست که ناوگان آمریکا جواب دهد، جنگ اقتصادی هم نیست که دلارهای آمریکا جواب بدهد، ضمن این‌که با ما جنگ اقتصادی هم می‌کند، این جنگ، جنگ اراده‌هاست و ما در اراده قوی‌تر از آمریکا هستیم.

ایشان اضافه کرد: می‌گویند یک سگ تازی آهویی را تعقیب می‌کرد، هرچه می‌دوید به آهو نمی‌رسید، آهو به سگ تازی گفت هرچه بدوی به من نمی‌رسی چون تو می‌دوی تا شکار بگیری، تو دنبال شکار می‌دوی، من دنبال جانم می‌دوم تو به من نمی‌رسی، آمریکا به ما نمی‌رسد، نه آمریکا، همه دشمنان ما در منطقه و همه دشمنان داخلی ما به ما نمی‌رسند چون تمام انگیزه آنان تا پای شکم و شهوتشان است، بیشتر از این نیست، او ما را تعقیب می‌کند تا بر مستملکاتش اضافه کند، ما دنبال خدا می‌دویم و خدا از جان ما عزیزتر است چون نشان دادیم ما عزیز می‌دهیم، جوان و جان می‌دهیم در راه خدا، خدا و دین از جان ما عزیزتر است پس ما دنبال عزیزتر از جانمان هستیم و آمریکا به دنبال مال‌ومنال و مستعمره و مستملک بیشتر است.

مشکلات معیشتی امروز ربطی به آمریکا ندارد

آیت‌الله علم‌الهدی با انتقاد از سوء مدیریت‌ها در کنترل بازار داخلی، تصریح کرد: در جنگ احد، کفار صدا می‌زدند و شعار می‌دادند «ما بت عزا داریم، شما عزا ندارید»، پیغمبر فرمود شما شعار دهید «خدا مولای ماست و شما خدا ندارید»؛ وظیفه ما این است نترسیم، هراس نکنیم، قوی بایستیم و مقاومت کنیم و با همه مشکلات هم بسازیم اما عزیزان مسؤول ما تکلیف دارند، آنان در مقاوم‌سازی ما مکلف‌اند، مدیریت‌ها را به‌صورت جهادی در شکلی قرار دهند که مردم ما بتوانند در مقابل آمریکا مقاومت کنند، امروز در زندگی و معیشت خودمان دچار مشکلاتی هستیم که این مشکلات به آمریکا مربوط نیست، خرما که از آمریکا نمی‌آورند و برای وارد کردن خرما به دلار آمریکایی نیاز نیست، چطور می‌شود کیلویی سی‌وچند هزار تومان؟

ایشان خاطرنشان کرد: این گرانی که طاقت‌فرسا شده در این ماه مبارک رمضان، حتی اقداماتی که برای خانواده‌های محروم و آسیب‌پذیر انجام می‌شود، به‌جای این‌که 100 و 500 خانواده را زیر پوشش بگیرد، 10 خانواده را پوشش می‌دهد، به‌جایی نمی‌رسد، عزیزان مسؤول ما مردم را مقاوم کنند، مشکل گرانی مشکل قابل توجیه نیست، یک عده سودجو به جان مردم بیفتند در بازار آزاد هرچه می‌خواهند ببرند، بدزدند و بچاپند، کسی هم جلوی‌شان را نگیرد، این را چطور می‌شود توجیه کرد؟ عزیزان بازار را تنظیم کنید، با مدیریت مسئله گرانی را در معیشت مردم حل کنید، این مدیریت مربوط به خودمان است.

وظیفه مسؤولان، مقاوم کردن مردم در برابر دشمن است

نماینده ولی‌فقیه با یادآوری وظیفه مسؤولان در تقویت توان مقاومت مردم در مقابل فشارها، یادآور شد: در درجه اول مدیران نباید بترسند و نسبت به مدیریتشان سست نشوند، مجاهدانه و مرد و مردانه بیایند وسط، بیایند این مشکل را حل کنند، دیروز به یکی از مسؤولان گفتم حالا که می‌بینید برخی مسؤولان جا زدند و وسط میدان نمی‌آیند، شما دور بزنید و وسط میدان بیایید، چشمتان به دیگران نباشد.

ایشان گفت: روزی که ما 8 سال در دفاع مقدس می‌جنگیدیم، شب عملیات هر سپاهی، هر پاسدار، هر بسیجی و سرباز، خودش یک عنصری بود که خودش را با همه بعث عراق مقابل می‌دید و می‌جنگید، بحث این نبود که الآن کار به کجا برسد، همین‌قدر که راه را بازمی‌دید جلو می‌رفت و کار را پیش می‌برد، عزیزان مسؤول ما مردم ما را مقاوم کنند، در مقاوم‌سازی مردم وارد مجاهده شوند در مدیریت‌های لازم و در این گرانی را به روی مردم ببندند و فشاری که بخش عمده‌اش مربوط به نابسامانی بازار هست، این فشار را از مردم بردارند.

 

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی