۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۳ مهر

خطبه دوم ـ آرایش جنگی اقتضا می‌کند واردات خودمان را کم کنیم و در درجه اول واردات در کالای اساسی را کم کنیم، خداوند باران رحمتش را بر ما نازل کرد، زمین‌ها سبز و خرم شدند، مزارع آماده شدند، بیایید با مدیریت فناور کشاورزی تولیدات کشاورزی را بالا ببرید.

 

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، 20 اردیبهشت‌ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با بیان این‌که ماه مبارک رمضان ماه آرایش جنگی در برابر دشمن است، اظهار کرد: مقام معظم رهبر فرمودند دشمن به ما اعلام جنگ کرده و ما باید در برابر دشمن آرایش جنگی داشته باشیم، ماه رمضان ماه آرایش جنگی است چون جنگ دشمن جنگ اقتصادی است.

روزه‌خوار وحدت اجتماعی در مقابله با دشمن را می‌شکند

ایشان ادامه داد: در ماه رمضان تنها این نیست که مردم به‌عنوان انجام عبادت خدا روزه بگیرند، غذا نخورند و آب نیاشامند، جامعه، جامعه روزه‌دار است، اجتماع روزه‌دار است ازاین‌رو کسی که علنی روزه می‌خورد، در حقیقت دارد این وحدت اجتماعی را در روزه می‌شکند، ما باید روزه‌بگیریم و تکلیفمان را انجام دهیم، تظاهر برخلاف تکلیف الهی برای آدمی که روزه ندارد یا با عذر شرعی روزه ندارد یا اساساً روزه‌خوار است اما تظاهر برخلاف تکلیف، حرکت ناهنجاری است، نباید تظاهر به روزه‌خواری کند.

امام جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که دشمن فکر کرده سفره ما را هدف قرار بدهد، افزود: جامعه روزه‌دار اعلام می‌کند اگر کار به‌جایی برسد که بخواهیم از دین و خدا دست برداریم، اصلاً سفره‌مان را جمع می‌کنیم، سفره‌ای نداریم که بخواهی آن را هدف قرار بدهی تا ما از خدا، دین و اهل‌بیت پیغمبر دست برداریم، سفره‌مان را جمع می‌کنیم، در ماه رمضان سفره‌مان را جمع کردیم؛ آدمی که علناً روزه می‌خورد، هنجارشکن اجتماعی است و طبق قانون هم باید با او برخورد شود و مورد تعقیب قرار بگیرد؛ در قانون پیش‌گیری از جرم داریم از هرگونه تظاهر به جرم باید پیشگیری شود، این روزه‌خوار به ناهنجاری اجتماعی دست می‌زند.

مدیران و مسؤولان، جلودار آرایش جنگی

ایشان با تأکید بر این‌که مسؤولان و مدیران باید جلودار آرایش جنگی باشند، خاطرنشان کرد: در آرایش جنگی باید مدیران و مسؤولان جلو باشند؛ فرهنگ و ادبیاتمان در جنگ با دشمن، همان فرهنگ و ادبیات 8 سال دفاع مقدس بود، 8 سال با دشمن جنگیدیم، او را شکست دادیم، به جهنم فرستادیم و ما در عین قدرت زنده، پا برجا و مقتدر هستیم، فرهنگ و ادبیات ما در جنگ با دشمن، فرهنگ و ادبیات 8 سال دفاع مقدس بود.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که در دوران دفاع مقدس، فرماندهان در صف مقدم عملیات حضور داشتند، گفت: در دوران دفاع مقدس جوانان به جبهه می‌رفتند، چرا؟ چون می‌دیدند فرماندهان در از خود گذشتگی، جان دادن و ایثار از آنان مقدم هستند، در شب عملیات، صف مقدم جبهه خود فرمانده بود، او قبل از همه زیر باران آتش در شب عملیات جلو می‌رفت، او قد راست مقابل دشمن می‌ایستاده که دسته، گروه، گردان و تیپش وارد عملیات می‌شدند، جوانان می‌دیدند فرمانده ایثارگر و در صف مقدم جبهه است.

توزیع کالای اساسی را مدیریت کنید

ایشان تصریح کرد: امروز اگر جامعه ما در مقابل دشمنی که با جنگ نرم و جنگ اقتصادی آمده، می‌خواهد آرایش جنگی داشته باشند، مدیران و مسؤولان باید از مردم جلوتر در آرایش جنگی شرکت کنند نه این‌که عقب‌تر از مردم باشند؛ روز و شب ماه مبارک رمضان، کالای اساسی در زندگی مردم که روزه‌داری، افطاری و سحرشان قائم بر آن هست، مدیریت نشود و هی بگویند انبارها پر از کالای اساسی است اما در توزیع مدیریت نکنند و به این گرانی به دست مردم برسد، این چه آرایش جنگی است؟

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: مگر شما فرمانده آرایش جنگی نیستید؟ نیامدید وکالت و وزارت قبول کردید؟ مگر مدیریت کشور را نپذیرفتید؟ شما باید جلو باشید، باید وسایل آرایش جنگی مردم را فراهم و توزیع را مدیریت کنید نه این‌که کنار بکشید و مردم را به بلای گرانی و سودجویی یک‌مشت افراد زالوصفتی که به جان مردم افتادند، مردم را گرفتار کنید و بعد بگوییم آرایش جنگی، مردم با چه چیزی آرایش جنگی بگیرند؟

نمی‌توانید، کنار بروید

ایشان متذکر شد: اگر فرمانده و مدیر آرایش جنگی نیستید، کنار بروید تا کسی که لایق است و حاضر باشد در این آرایش جنگی شرکت کند، بیاید، شما که می‌دانستید مملکت ضد آمریکا است، 40 سال با آمریکا می‌جنگد و استکبارستیزی اصل اولیه انقلاب است، چرا قبول کردید؟ حالا که قبول کردید باید به‌عنوان فرمانده جلودار باشید، شب عملیات باران آتش می‌بارید، جلوی صف فرمانده بود زیر باران آتش، این ادبیات ما در دفاع مقدس بوده، رهبر معظم انقلاب فرمودند با همان ادبیات دفاع مقدس آرایش جنگی داشته باشیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که در درجه اول، این آرایش جنگی باید به‌وسیله دستگاه‌های مدیریتی، سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری شکل بگیرد، تصریح کرد: برجامی را تصویب کردید که از ابتدا مقام معظم رهبری فرمودند به این آمریکایی‌ها و غربی‌ها اعتماد نیست، مورد اطمینان نیستند، این‌ها به عهدشان وفا نمی‌کنند، پای امضا و حرفشان نمی‌ایستند، عده‌ای از شما قبول نداشتند و گفتند شاید به نتیجه برسیم، برخلاف اعلام‌خطری که مقام معظم رهبری کردند، راه را باز گذارند برای شما تا تجربه کنید، حالا تجربه کردید، دو سه سال، این همه ضربه بر مملکت وارد شد، این همه خسارت دیدیم و ضربات سنگین بر فناوری و فناوران هسته‌ای ما وارد شد، حالا این تجربه آن‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند اتفاق افتاد، این تجربه این‌طور جواب داد که باید با آمریکا جنگید و اروپا خائن است، حالا بیایید در آرایش جنگی محکم بایستید.

ایشان اضافه کرد: غنی‌سازی 20 درصد را برگردانید، سانتریفیوژهای کنار زده را سر جا بگذارید، آب‌سنگین اراک را راه بیندازید، با قدرت به میدان آرایش جنگی بیایید و مردم نیز پشت سر شما هستند.

مردم با مستکبر یکی نمی‌شوند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که مردم با مستکبر یکی نمی‌شوند، افزود: این مردم 40 سال نشان دادند با آمریکا آشتی نمی‌کنند، 40 سال پیر و جوان، زن و مرد این مردم در خط انقلاب به همه دنیا نمایش دادند که از استکبارستیزی دست برنمی‌دارند، این مردم منتظر آن آقایی هستند که می‌آید سفره استکبار را جمع می‌کند، چون منتظر او هستند با مستکبر یکی نمی‌شوند، معامله نمی‌کنند.

ایشان اضافه کرد: در این آرایش جنگی مردم ایستاده‌اند، عزیزان ما در مسؤولیت‌های مجلس، دولت و قوه قضاییه باید بایستند، مرد و مردانه جلودار مردم شوند و این آرایش جنگی را مدیریت کنند و بر این اساس در مقابل دشمن حرکت کنند و طبیعی است که این آرایش چنگی حرکت‌هایی لازم دارد.

کاهش وابستگی به واردات، راه رونق تولید

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که اقتضای آرایش جنگی، کاهش اتکا به واردات است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند تولید باید رونق پیدا کند، تولید کشاورزی با وجود بارندگی‌ها و وضعیت و نعمت‌هایی که پروردگار بر ما نازل کرده، مسئله کشاورزی و دامداری را مدیریت کنید که به محصولات دامی و کشاورزی وارداتی وابسته نباشیم، این آرایش جنگی اقتضا می‌کند واردات خودمان را کم کنیم و در درجه اول واردات در کالای اساسی، خداوند باران رحمتش را بر ما نازل کرد، زمین‌ها سبز و خرم شدند، مزارع آماده شدند، بیایید با مدیریت فناور کشاورزی تولیدات کشاورزی را بالا ببرید که بخش عمده صادرات ما از تولیدات کشاورزی خواهد بود.

ایشان ادامه داد: در مقابل دشمنی که به جنگ اقتصادی آمده، همین آرایش جنگی در مقابل دشمن است، مردم در میدان هستند، مردم در نداشتن مقاومت می‌کنند، مردم در حذف میولات نفسانی مقاومت می‌کنند، مردم در عرصه نگرانی‌ها مقاوم ایستادند، شما مسؤولان و مدیریان بیایید این آرایش جنگی را فرماندهی کنید تا دشمن بفهمد ما آماده جنگ اقتصادی هستیم و در جنگ اقتصادی نیز مثل جنگ نظامی شکست می‌خورد و مثل همه توطئه‌ها خاک و خاکستر خواهد شد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی