۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۳ خرداد

 

خطبه دوم ـ حواله دادن سیل چندمیلیونی مردم که در حمایت از نظام بر خواستند و عکس رهبری در دست دارند به رفراندوم، در ذهن تداعی می‌کند شما طرفدار مردم‌سالاری سکولارید، طرفدار مردم‌سالاری دینی نیستید.

 

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، 27 بهمن‌ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، اظهار کرد: ابتدا تشکر می‌کنم از ملت دلاور شجاع مقاوم پایدار در خط انقلاب که برای یک‌بار دیگر در پهنه 40 ساله عمر انقلاب اسلامی ما، اقتدار این نظام و انقلاب را در حمایت‌های مردمی به دشمنان ما روی کره زمین در راهپیمایی 22 بهمن امسال نشان و نمایش داده‌اند، ان‌شاءالله قدم‌های شما عزیزان بر صراط نلرزد و از این عبادت ارزشمندی که در درگاه خدا انجام دادید، ان‌شاءالله مراتب و مراحل راضیه است را در زندگی آخرتتان و سعادت و سفیدبختی را در زندگی دنیایتان همه شما و عزیزانتان به دست بیاورند.

 

ایشان ادامه داد: بنده در هفته گذشته عرض کردم راهپیمایی 22 بهمن برحسب فرموده خدا در قرآن عبادت است، آیه قرآن را هم خواندم، آیه 120 سوره توبه «وَ لا یَطَؤُنَ مَوْطِئاً یَغیظُ الْکُفَّارَ وَ لا یَنالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلاً إِلاَّ کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ »، این صریح آیه قرآن است، این آیه می‌فرماید «قدم نمی‌گذارند در یک مسیر راهپیمایی و قدم گذاشتن مگر این‌که برای آن‌ها در این قدم گذاشتن، عمل صالح ثبت می‌شود»، این آیه قران است و ما این آیه را خواندیم؛ روی کره زمین هم بگردید، هیچ قدم گذاشتنی به‌اندازه قدم گذاشتنی در 22 بهمن، کفار را به غیظ نمی‌اندازد. «تکبیر»

 

رسانه‌های داخلی وابسته به دشمن، خط استهزا و تمسخر قران پیش گرفتند

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بابیان این‌که رسانه‌های داخلی وابسته به دشمن، خط استهزا و تمسخر قرآن را پیش گرفتند، خاطرنشان کرد: دیدید چگونه کفار از این قدم‌های شما به غیظ درآمدند، این آیه قرآن و این هم مصداق آیه قرآن؛ بعضی از جریان‌ها، سایت‌ها و رسانه‌های داخلی وابسته به دشمن، این‌که میگویم وابسته به دشمن، احتمال نیست، ظن نیست و یقین است، شاهد من نیز مطلبی که بیان کردم، شروع کردند مطلب را مسخره کردن، آیه قرآن را استهزا کردن، نه آیه را نوشتند، نه معنای آیه را نوشتند، گفتند فلان کس گفته قرآن گفته راهپیمایی 22 بهمن ثواب است، آیا زمان پیغمبر راهپیمایی 22 بهمن بوده؟!

 

ایشان افزود: درحالی‌که من آیه قرآن را خواندم، معنا کردم، مصداق آیه را مشخص کردم، روی کره زمین تنها راهپیمایی که کفار به غیظ می‌آیند، این راهپیمایی است؛ این سایت‌های وابسته آمدند این را به حالت استهزا نوشتند، صدای استعماری انگلیس، بی‌بی‌سی به نقل از این‌ها قضیه را بازنشر داد و این‌که می‌گویم این‌ها وابسته هستند و جریانات سیاسی آنان وابسته به دشمن است، دشمن می‌خواهد انقلاب و نظام ما را از قرآن و دین جدا کند.

 

مردم به خاطر دین و اسلام پای انقلاب ایستادند

 

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این‌که مردم به خاطر دین پای انقلاب ایستادند، گفت: دشمن می‌خواهد بگوید انقلاب و نظام به دین و قرآن ربط ندارد، شما مردم به خاطر دین پای نظام و انقلاب ایستادید، این به دین و نظام ربط ندارد، وقتی یک نفر آیه قران می‌خواند، به آیه قرآن استشهاد می‌کند که حمایت مردم روز 22 بهمن در راهپیمایی، این آیه قرآن دقیقاً دلالت دارد بر عبادت، آن‌وقت آنان مسخره می‌کنند و آن‌قدر شیطان هستند که خود آیه و معنای آن را نمی‌گویند، این شیطنت‌ها دلالت می‌کند این جریان‌های سیاسی که این سایت‌ها را دارند، برای رسیدن به قدرت در این مملکت و دست دادن با دشمن‌های خدا، پای همه‌چیز ایستادند و حاضرند قران را هم انکار کنند، تا به اینجا ایستادگی دارند درحالی‌که من آیه قرآن خواندم.

 

ایشان بیان کرد: اگر مرد بودید آیه قران را می‌نوشتید و بعد می‌دیدی دلالت دارد یا ندارد؛ بعضی آقایان گفتند شما گفتی نص صریح درحالی‌که این دلالت استشهادی قران است؛ بنده نص گفتم، مقصود از نص گفتن، معنای نص در مقابل ظهور نیست که یک اصطلاح اصولی را در نماز جمعه برای مردم بیان کنم، منظور معنای لغوی نص است؛ کتاب المنجه که کتاب متداول لغوی عربی در دست همه است، نص را به معنای «اظهار» معنا می‌کند، هر اظهاری را می‌گوید نص.

 

استناد بی‌بی‌سی به رسانه برخی جریان‌های سیاسی مایه بدبختی است

 

امام‌جمعه مشهد مقدس، استناد رسانه استعمار انگلیس به اخبار برخی رسانه‌های داخلی را مایه بدبختی دانست و افزود: برحسب اظهار قرآن دلالت دارد بر این‌که راهپیمایی 22 بهمن عبادت است، این ناپاکان وابسته به دشمن که می‌خواهند انقلاب ما را از قرآن و نظام را از اسلام جدا کنند و مردم با انگیزه دینی سراغ انقلاب و اسلام نیایند، بر ضد آیه قرآن حرف می‌زنند، استدلال و استشهاد به آیه قرآن را دست می‌اندازند و بعد بی‌بی‌سی می‌آید حرف این‌ها را بازنشر می‌کند، مایه بدبختی است که بعضی مسائل از خارج به داخل وارد می‌شود و رسانه‌های آنان وابسته آنان در داخل دیکته خارجی را در داخل بازنشر می‌دهند اما خباثت آن‌قدر بالا گرفته که این‌ها مطلب می‌گویند، انگلیس استعمارگر در صدای بی‌بی‌سی خودش حرف این‌ها را بازنشر می‌کند.

 

ایشان تصریح کرد: شما که در 40 سال این‌قدر حمایت کردید، ببینید چه خطراتی نظام و انقلاب ما را دارد تهدید می‌کند؛ برادران، آنچه دشمن به نتیجه رسیده این است که دینی بودن و اسلامی بودن این نظام شما مردم را وابسته کرده و تا زمانی که شما به این نظام و انقلاب وابسته هستید نمی‌تواند کاری کند و باید کاری کند که دینی بودن و اسلامی بودن انقلاب و نظام از بین برود؛ شما دیدید در 22 بهمن، حرف شما بود، اظهاراتی بود که پخش کردند، مردم از زندگی‌شان شکوه داشتند، از مشکلاتشان شکایت داشتند، مشکلات معیشتتی و زندگی شکایت داشتند اما درعین‌حالی که از مشکلات خودشان شکایت داشتند، درعین‌حال می‌گفتند برای حمایت از نظام آمدیم.

 

آیت‌الله علم‌الهدی بابیان این‌که با وجود مشکلات، مردم پای نظام و انقلاب ایستادند، خاطرنشان کرد: اگر از مشکلاتشان شکایت دارند، از مدیریت‌های مختلفی که در این نظام هست نتوانسته مشکل مردم را حل کند و معیشت مردم را درست کند، از چه چیز این نظام می‌خواهند دفاع کنند؟ جز از دینی بودن و اسلامی بودن نظام؟ جز این‌که نظام به دین و اسلام وابسته است؟ مردم به خاطر دینی بودن و اسلامی بودن این نظام از آن حمایت می‌کنند حتی کسانی که ظاهر اسلامی نداشتند، آنان می‌گفتند ما در زندگی‌مان مشکل داریم ولی برای حمایت از نظام آمدیم، شاید ظاهر اسلامی نداشتند اما عاطفه دینی و عشق به اهل‌بیت داشتند، برحسب عاطفه دینی‌شان آمدند و حمایت می‌کردند.

 

شما در تمام راهپیمایی، بالادست مردم فقط عکس امام و رهبری دیدید، مردم این‌ها را برای دینشان می‌خواهند، برای اسلام و وابستگی به اهل‌بیت پیغمبر می‌خواهند.

 

 

ایشان با بیان این‌که مردم برای انقلاب پای‌کار هستند، خاطرنشان کرد: در راهپیمایی مشهد عکس‌هایی از مقام معظم رهبری در بین مردم یکسان و یکنواخت منتشر بود، بررسی کردم این عکس‌ها را، فکر کردم یک نهادی این عکس‌ها را منتشر کرده، شورای هماهنگی تبلیغات، سازمان تبلیغات یا اداره ارشاد، پرسیدم این عکس‌ها را چه کسی پخش کرده در این تیراژ یکنواخت در دست مردم؟ معلوم شد این عکس‌ها را یک تشکل مردمی امربه‌معروف و نهی از منکر خودشان بین مردم پخش کردند، مردم آمدند پس مردم این رهبری و این نظام وابسته به رهبری را می‌خواهند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ملاک خواستن مردم مسئله رهبری نظام است، مسئله دینی بودن و اسلامیت این نظام و انقلاب است آن‌وقت در میان مردم بحث از مردم‌سالاری سکولار غلط است، ما مردم‌سالاری دینی داریم یعنی مردم به اقتضای دینشان، آمدند پای این نظام 40 سال ایستادند، آنجای یکه بنای شهادت است خون می‌دهند، آنجایی که بنای دست‌وپا دادن است جانباز می‌شوند، آنجایی که بنای مقابله با فتنه و توطئه دشمن است، مرد و مردانه به میدان می‌آیند، کار یک روز و دو روز نیست، کار 40 سال است که مردم ما انجام می‌دهند.

 

حرف از رفراندوم در اجتماع میلیونی، تداعی‌کننده نگاه «مردم‌سالاری سکولار» است

 

آیت‌الله علم‌الهدی با انتقاد از اظهارات اخیر یکی از مسؤولان اجرایی نظام پیرامون برگزاری رفراندوم، تصریح کرد: مردم دین می‌خواهند و رهبری دینی در این نظام می‌خواهند، این رهبری را قبول دارند، شما مردم را به اصل 59 قانون اساسی حواله می‌دهید؟ اصل 59 قانون اساسی می‌گوید در مسائل بسیار مهم اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی، با درخواست دوسوم نمایندگان مجلس، به آراء عمومی مراجعه می‌شود، شما می‌آیید در سیل جمعیت چندمیلیونی، اصل 59 را به رخ مردم می‌کشید و رفراندوم مطرح می‌کنید؟! مردمی که عکس رهبر بالای دستشان است، نظامی که محورش رهبری است، کنار اصل 59 قانون اساسی، اصل 57 قانون اساسی قبل از اصل 59 است که می‌گوید «قانون اساسی را بر قوای حاکم در جمهوری اسلامی ایران عبارت‌اند از قوه مقننه، مجریه و قوه قضاییه که زیر نظر ولایت مطلقه امر و امامت امت طبق اصول و قوانین اعمال می‌گردد».

 

ایشان با بیان این‌که فرمان رفراندوم از اختیاران ولی‌فقیه است، گفت: سه قوه حاکم‌اند و زیر نظر ولایت امر و ولی‌فقیه هستند، رهبری و ولی امر است و حجت امام زمان در این کشور محور است، همه مشکلات، عقده‌ها و گره‌های سردرگم مدیریت نظام را چه در سیاست داخلی و خارجی، رهبر حل می‌کند و می‌گشاید، شما مردم را به اصل 59 قانون اساسی و رفراندوم حواله می‌دهید؟ در اصل 110 قانون اساسی، فرمان همه‌پرسی و رفراندوم هم از اختیارات ولی‌فقیه و ولی امر است، این هم به او مربوط است، واقعاً در این سیل چندمیلیونی که در حمایت از نظام بر خواستند، سردستشان هم عکس رهبری است، در این سیل جمعیت، مردم را به رفراندوم حواله دادن، می‌دانید در ذهن‌ها چه چیز تداعی می‌کند؟ در ذهن تداعی می‌کند شما طرفدار مردم‌سالاری سکولارید، طرفدار مردم‌سالاری دینی نیستید.

 

برای خوشایند اقلیت لائیک، اکثریت دین‌خواه را نادیده نگیرید

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم، عزیزان، برادران و خواهران در نظام ما چه می‌گذرد، دشمنان ما توجه داشته باشند، عزیزان مسؤول ما هم بدانند اساس این نظام و انقلاب را به خاطر خوشایند یک اقلیت لائیک بی‌دین وابسته به غرب به باد اشکال، حمله و تظاهر نگیرند؛ این خیل جمعیت چندمیلیونی که به پاس دین و اسلام و قرآن در خیابان‌ها راه افتادند، نادیده نگیرند به خاطر خوش‌آیند یک اقلیت لائیک ضدانقلاب، یک‌جوری حرف بزنند که او خوشش بیاید. «تکبیر»

 

یک نمایشگاه دیگر برای عشق شما مردم به اهل‌بیت پیغمبر به همین زودی منعقد می‌شود که در این نمایشگاه باید آن عشق ناب خودتان را نسبت به اهل‌بیت پیغمبر نشان دهید، روز سه‌شنبه، روز شهادت صدیقه اطهر (علیها سلام) است، راهپیمایی عزاداری عظیم حضرت زهرا از میدان شهدا ساعت 9 صبح به‌طرف حرم مطهر انجام می‌گیرد و این راهپیمایی هم یک نمایشگاه عظیم دیگری از عشق و وابستگی شما مردم به اهل‌بیت پیغمبر است، ان‌شاءالله شرکت کنید.

 

از میدان شهدا راه بیفتید به‌طرف گنبد امام رضا با چشمان گریان در مظلومیت مادر بزرگوارش صدیقه اطهر، برق اشک‌های خودتان را در مظلومیت فاطمه و بچه مظلوم جنین کشته‌شده زهرا به امام رضا و این فرزندش نشان دهید، فریاد بزنید در عزای صدیقه اطهر علیها سلام و این در این نمایشگاه عشق به اهل‌بیت پیغمبر، ان‌شاءالله همه شما برادران و خواهران با کمال قاطعیت شرکت بفرماید.دریافت

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی